از گناوه چی بخریم

از گناوه چی بخریم البته بایستی بدانید که در گناوه هم مانند بقیه شهرهای مرزی برای خرید محدودیت هایی وجود دارااست :

سقف خرید از گناوه مدام برای اشخاصی که می‌خواهند از این شهر اثاثیه خریداری کنند پرسش بوده میباشد چراکه با اعتنا به واردات فارغ از گمرک اسباب و اثاث جانور در‌این شهر مسئولان مربوطه برای خروج اسباب و اثاث از این شهر محدودیت انتخاب کرده اند و در شکل تخطی از این محدودیت قابلیت و امکان مصادره اثاثیه خریداری گردیده شما وجود داراست. با این درحال حاضر قوانینی در لحاظ گرفته شد‌ه‌است که اشخاصی که میخواهند برای خانه خویش اثاثیه خریداری کنند بتوانند از این شهر به کارگیری نمایند و این متعدد از خرید هایی میباشد که برای کسب و کار جاری ساختن می‌گیرد.

ولی در‌حالتی که میخواهید راجب بندر گناوه ( اینکه کجا واقع گردیده و چه آب و هوایی داره و … ) بیشتر بدانید می‌توانید به ویکی پدیا از این پیوند مراجعه نموده یا این که ادامه متن را بخوانید.

وضعیت جغرافیایی

شهر بندری گناوه در جنوب شرقی کشور ایران واقع گردیده‌است. بندر گناوه در راءس شهر گناوه ، 160 کیلومتری شمال غربی بوشهر ، در سواحل خلیج عجم واقع گردیده‌است.
هوا

آب و هوای Genaveh گرم و مرطوب میباشد و برای کسانی که‌این آب و هوا را تجربه نکرده اند زیاد نمی تواند خوشایند باشد ( با این درحال حاضر بازدید از این شهر به کلیه توصیه میشود ) همینطور معدل بارندگی در آن هر ساله 150 میلی متر میباشد. بزرگ راه 88 کیلومتری جنوب شرقی که تا برازجان امتداد داراست.

جاده فرعی به ارتفاع 213 کیلومتر به سمت شمال شرقی که بندر گناوه را از گناوه چی بخریم به راءس شهر ممسنی متصل می نماید. جاده اساسی 65 کیلومتری شمال غربی میباشد که تا بندر دیلم امتداد دارااست.
اسم و پیشینه تاریخی گناوه
اسم این بندر در کتاب های سابق به اسم های گنابا ، گونفا ، گناوه ، جانابا و جانابا نام برده میباشد.( اسامی متعددی دارااست که با گذر مجال بندر گناوه تحت عنوان اسم اساسی تعیین گردیده است ) بندر گناوه در کنار دریا خلیج عجم در بین بندر بوشهر و بندر دیلم واقع شد‌ه‌است. شهر امروز گناوه در جنوب گناوه باستان واقع گردیده است. بقایایی از گناوه باستان وجود دارااست که امروزه به آنان تیرسول (شن فشرده) ، گنبد ، گور ، گله ، مناره و آخر و عاقبت تل امامزاده می‌گویند. در خرابه های فضا گناوه ، گپال (گل پخته گردیده استوانه ای به طور از گناوه چی بخریم ظروف زردرنگ یا این که قرمز‌رنگ که مانند گلوله ای با منجنیق بر راز معاند پرتاب گردیده بود) فراوان میباشد. اکنون هیچ اثری از گناوه سابق به غیر از اثر ها سنگ و شالوده های مدفون در ذیل زمین و بقایای طاق های سنگی چشم نمیشود. گاهی در گودالها و حفره ها و در تحت مبنا های عمارت های وخیم ، سکه و صنعت های دستی و اثر ها سنگی و سفالی یافت می گردد.

دیدگاهی بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.